jak-wrocic-do-treningow-po-ciazy

Jak wrócić do treningów po ciąży?

Obecnie regularne treningi są istotne nie tylko dla mężczyzn, którzy chcą budować imponującą muskulaturę, ale też dla wielu kobiet, które chcą mieć szczupła, umięśnioną sylwetkę i być w dobrej formie fizycznej. Niestety kiedy kobieta zachodzi w ciążę, niejednokrotnie zdarza się, że po narodzeniu się dziecka nigdy już nie wraca na siłownię. Co zrobić, aby wrócić do treningów jak najszybciej po urodzeniu dziecka?

Podstawową motywacją powinny być oczywiście dodatkowe kilogramy, które zostały po ciąży. Jeśli przed ciążą byłaś bardzo szczupła i przynajmniej kilka razy w tygodniu wykonywałaś naprawdę solidne treningi na siłowni, warto do tego wrócić.

Dobrym sposobem na zmotywowanie się są odpowiednio dobrane suplementy. Dla przykładu spalacze tłuszczu pozwolą Ci szybciej uporać się z kilogramami, które zostały po ciąży, a witaminy sprawią, że odzyskasz energię, nawet po nieprzespanej nocy, kiedy to przez wiele godzin zajmowałaś się dzieckiem. Jeśli dokucza Ci bezsenność, sięgnij po GABA – przy dziecku z pewnością nie brakuje emocji, a GABA pozwoli Ci skutecznie się wyciszyć przed snem. W takich sytuacjach sprawdzą się także neurotransmitery i Nootropiki. Pozwolą one na zachowanie maksymalnego skupienia i koncentracji, również w przypadku, gdy będziesz miała ochotę wybrać się na siłownię po kolejnej bezsennej nocy.

Z pewnością warto wrócić na siłownię po ciąży – dobra forma przyda się, kiedy dziecko zacznie chodzić i trzeba będzie ścigać je po domu czy na placu zabaw. Zresztą chyba każda kobieta ma świadomość, jak wiele pozytywnych korzyści fizycznych i psychologicznych niosą regularne treningi fizyczne oraz wynikająca z nich dobra forma.