partner-treningowy-najlepszy-motywator

Partner treningowy – najlepszy motywator?

Zastanawiasz się, czy posiadanie partnera treningowego to dobra opcja dla Ciebie? Podpowiadamy, kiedy warto zdecydować się na partnera treningowego i w jaki sposób takie rozwiązanie może przyczynić się do budowania lepszej formy fizycznej.

O zaletach posiadania partnera treningowego nie trzeba nikogo przekonywać. To właśnie on jest najlepszą motywacją – szczególnie jeśli jest całkowicie zwariowany na punkcie siłowni i nie wyobraża sobie choćby jednego dnia bez treningu. Taka osoba zawsze wyciągnie Cię na siłownię i nigdy w życiu nie da się przekonać, że warto odpuścić sobie dzisiejsze wyjście na trening. Inna zaleta to możliwość dzielenia się suplementami – nieważne, czy są to preparaty witaminowe, odżywki na masę, gainer czy też glukozamina, możecie kupować je na spółkę i korzystać w każdej chwili.

Wady to oczywiście niemożność całkowitego skupienia się na treningu – w końcu jeśli trafi Ci się bardzo rozgadany partner treningowy, nic nie wskazuje na to, że podczas treningu zamilknie. Od czasu do czasu na siłowni można spotkać dwójkę partnerów treningowych (i to nie tylko kobiety, ale często mężczyźni), którzy robią sobie wielominutowe przerwy między ćwiczeniami i o wiele lepiej skupiają się na rozmowie, niż na samych ćwiczeniach.

Oczywiście posiadanie partnera treningowego ma wiele zalet. Zastanów się, czy odpowiada Ci takie rozwiązanie i postaraj się znaleźć odpowiednią osobę, a z pewnością zyskasz zupełnie nową jakość treningów i przede wszystkim doskonałego, nieugiętego i zdeterminowanego motywatora.