treningi-w-domu-czy-na-silowni

Treningi – w domu czy na siłowni?

Wiele osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością, zastanawia się, gdzie lepiej trenować – w domu, czy może na siłowni. Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, jednak warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które pozwolą podjąć tę na pozór łatwą decyzję.

Dlaczego warto ćwiczyć na siłowni? Przede wszystkim znajduje się tam o wiele więcej bardziej profesjonalnego sprzętu, niż ktokolwiek byłby w stanie zgromadzić we własnym domu. Dodatkowo siłownia jest odpowiednim miejscem dla osób początkujących – doświadczeni, profesjonalni trenerzy służą radą w kwestii tego, jak należy ćwiczyć. Podczas ćwiczeń w domu od samego początku istnieje niestety spore ryzyko, że dana osoba wykształci sobie nieprawidłowe przyzwyczajenia i później trudno będzie się ich pozbyć.

Dlaczego warto ćwiczyć w domu? Z pewnością jest to ciekawa opcja dla osób, które mają już pewne doświadczenie na siłowni i starają się, aby ich treningi były możliwie najbardziej minimalistyczne. Dodatkowo mogą trenować codziennie i poświęcić na ćwiczenia więcej czasu, ponieważ nie muszą marnować go na dojazdy na siłownię. Ważne jest jednak to, aby w domu zgromadzić odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie – mieć wystarczającą przestrzeń, na przykład piwnicę lub garaż, aby tam ustawiać kolejne sprzęty i trenować, nie przeszkadzając innym domownikom.

Jak widać, każde rozwiązanie – zarówno treningi na siłowni, jak i w domu – ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami, a w przypadku osób początkujących należy przynajmniej przez kilka miesięcy regularnie uczęszczać na siłownię.